Neo Coin

Neo Coin Nedir?

Neo coin,  Onchain tarafından Şangay’da geliştirilmiştir. Neo coin ilk piyasaya sürüldüğünde, Antshares ismindeydi lakin daha sonra geliştiriciler ismini NEO olarak değiştirdi. Akıllı sözleşmeleri desteklemesi ile Ethereum’a benzetilen kripto para, Çin Ethereum’u olarak gündemlerde yerini almaktadır.

Birkaç açıdan Ethereum’a benzese de, Ethereum’a kendi programlama dili Solidity kullanmanız gerekmektedir. Lakin NEO’ da JAVA, GO, C/C# gibi birçok yazılım dili kullanabilmeniz mümkündür. Neo ile ortaya çıkan GAS sistemi, Ethereum’un Eterine benzer özellikler içermektedir. Neo sahipleri GAS formatına göre ödüller almaktadırlar. GAS’ ayrı olarak satın alabilmekte tabiî ki mümkün kılınmıştır.

Çin, ‘Bitcoin para birimi değildir’  Bitcoin ile ciddi ve sert bir açıklamayı yapmıştı.

Bitcoin sanal bir para birimidir ve gerçek para birimi olarak yasal statüye sahip değildir. Pazar sirkülâsyonunda para olarak kullanılamaz ve kullanılmamalıdır. Katılımcı kurumlar ve kişiler, Bitcoin yatırımları gibi faaliyetlerde dikkatli olmalı ve bunlara karşılık gelen sorumlulukları ve riskleri taşımalıdır.

Açıklamasını yapan Çin, NEO’nun piyasaya çıkmasıyla birlikte konferansta desteklediklerini dile getirmişlerdi. Yani hükümet onayı almıştı ama ileride Çin’in tutumu ne olur bilinmez.

Neden Büyük Bir Coin Olabilir?

 Ethereum kendini akıllı sözleşmeler ve ICO ile kanıtlamasına rağmen tek bir yazılım dili yani Solidity’i kullanmaktadır. Bunun yanı sıra NEO coin bu özellikleri taşımanın yanı sıra birçok programlama dilini de barındırması bu coinin gelecekte büyük bir coin olma beklentilerini barındırıyor.

Çin’in destekleri ile birçok ticaret devi firma ile anlaşmaya varan ve coinler dünyasında ilklere imza atan NEO coin, Alibaba ile aralarında ki bağı yalanlamadı bu demek oluyor ki Alibaba’da alışveriş yaparken artık NEO coin kullanılabilecek, bakalım bu özellik ne zaman eklenecek dev şirkete.

Microsoft ile birlikte Fadada’yı da kapsayan Onchain firması, Hukuksal Zincir adı altında bir blockchain konsorsiyumu başlattığını duyurdu. Fikri mülkiyetler, dijital sözleşmeler gibi birçok alanda dijital kanıtlar toplamak için oluşturulan depolama planı olduğunu da içerik bildirgesinde açıkladı.

Nereden Satın Alınabilir?

NEO coin, diğer coinler gibi Binance üzerinden ekstra işlem gerektirmeden ve güvenli yoldan satın alınabilmektedir.