Steem

Steem Nedir?

Steem, Steem blok zincirindeki temel hesap birimidir. Diğer tüm birimler (Steem dolar ve Steem gücü) değerlerini Steem değerinden alır. Cryptocurrency formunda Steem için tutmaya gerek yoktur, Steem dolar satın almak veyaBitcoins dönüştürülecek şekilde kullanılmalıdır. Steem, her yıl tedarikte 0 artar.Steem, ilk defa Mart 2016'da bir tanıtım yazısı olarak yayınlandı. Para birimi ve platform 4 Temmuz 2016'ya kadar beta’daydı.

Steem Dolar Nedir?

Steem dolar, içeriği yayınlamak ve küratörlüğünü yapmak için kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılan birimlerdir. Her bir Steem doları, 1 USD’ ye karşılık gelen Steem miktarını temsil eder.

Steem dolar (veya SMD) oluşturuldu, böylece kullanıcılar Steem'in dalgalı döviz kurundan etkilenmeyeceklerdi. SMD aslında bir vaattir, paraya geldiğinizde, kazandığınız şey için Steem'de USD eşdeğerini alacaksınız. Steem dolar yıllık faiz oranı kazanır.

Steem Gücü Nedir?

Steemit (veya SP), Steemit platformunda ne kadar gücün bulunduğunu simgeleyen bir simgedir. Çok fazla SP'niz olduğunda oylarınız sistemde daha çok sayılır.Aslında SP'niz yoksa oy kullanamazsınız. SP'nizi arttırmak “güçlendirme” olarak bilinir ve azalmak “güç verme” olarak bilinir. Gücü kapatmanın yolu temel olarak SP'nizi Steem'e nakletmektir.

Steemit Platformu Nasıl İşler?

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak Steem, yıllık 0'lük bir enflasyona ve bozuk para limitine sahip değildir. Platformun kendisi (Steemit),Coin'in4 Temmuz 2016'da başlatılmasından bu yana önemli ölçüde büyüdü ve şu anda 70.000'in üzerinde kullanıcısı var, ancak aktif kullanıcıların sayısının çok daha düşük olduğu görülüyor.

Steem ek kazanç Sistemi Nedir?

Ayrıca Steem ile para kazanabilirsiniz.Herhangi bir hesap olmadan Steem'de yayınlanan içeriği herkes okuyabilir ve kullanıcılar isterlerse tamamen anonim olabilirler.Steem, eğer kullanacaksanız Topluluk moderasyonu, Steemetiquette ile kullanıcı davranışlarını yönetir.

Henüz Reddit'te olduğu gibi, henüz belirlenmiş bir kılavuz bulunmamaktadır, ancak bunlar Steem Power adlı kombine oylama gücü ile Topluluk tarafından kendi kendilerine uygulanmaktadır.

Bu yol gösterici ilkeler pek çok açıdan kaliteli Steemian'lardan kaliteli orijinal içeriği teşvik eder, aksi takdirde kullanıcı düşük kaliteli, istenmeyen içerik veya spam göndererek herhangi bir ödül kazanamayacakları için zamanlarını harcayabilir.

Steem seçmenlerine “küratör” denir ve yüksek kaliteli bilgi bulmak için içeriği, kaynakları ve bağlantıları değerlendirmeye teşvik edilir, daha sonra fikirden ziyade bilginin gerçekliği, alaka düzeyi ve niteliğine dayanarak oylama ve ılımlı bir değerlendirme yaparlar.

Ödünç verilmesi ve kaynak gösterilmesi için kredi verilmesi teşvik edilir, çünkü orijinal poster içerik için ödüllendirildiğinden, ödülleri dağıtmaya gelince orijinal içerik tercih edilir.